Конгресът на САЩ прие нова програма за подпомагане на икономическите загуби, предоставяща 10 милиарда долара директни плащания на фермерите

Конгресът на САЩ прие нова програма за подпомагане на икономическите загуби на фермерите като част от продължаващата резолюция (CR) за финансиране на правителството до 14 март 2025 г. Тази програма разпределя 10 милиарда долара директни плащания на фермерите, за да помогне за смекчаване на икономическите загуби. Очакваните ставки на плащане на акър са определени на 43,80 долара за царевица, 30,61 долара за соя, 31,80 долара за пшеница, 84,70 долара за памук и 69,66 долара за ориз, според Farm CPA Paul Neiffer.

Найфер обяснява, че USDA ще финализира изчисленията на плащанията, които се основават на разликата между очакваната брутна възвръщаемост и производствените разходи, коригирани с 26%, за да останат в рамките на бюджетните ограничения. Включено е и минимално изплащане за определени култури като ечемик и фъстъци, за да се осигури адекватна подкрепа.

Ключов аспект на програмата е времето на плащанията. Фермерите могат да очакват да получат плащанията си приблизително 90 дни след влизането в сила на законодателството, което ще бъде около февруари или началото на март 2025 г. Найфър подчерта, че USDA ще администрира програмата, използвайки съществуващи данни, което трябва да опрости процеса за фермерите, изисквайки само регистрация за получаване на плащания.

Програмата също така определя лимити за плащане, с таван от 125 000 долара за коригиран брутен доход (AGI) и 250 000 долара за AGI за производители, получаващи доходи само от земеделие. Тези ограничения са предназначени да насърчат справедливостта чрез използване на метода на „средния“ брутен доход. По-специално, ако 75% от брутния доход на дадено лице идва от земеделие, то отговаря на условията за удвоен лимит за плащане.

Освен това резолюцията включва 21 милиарда долара за помощ при селскостопански бедствия, допълвайки директните плащания. 2 милиарда долара от тази помощ при бедствия са специално предназначени за животновъдство. Найфер сравнява прилагането на тази помощ с предишни програми, като предполага, че първоначалната фаза вероятно ще се основава на застраховка на реколтата, с последващи корекции въз основа на данъчни декларации от съответните години.

Loading

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Агротехника

Последни новини