Първата задача, съвместно с Борда по храни и земеделие, който ще бъде създаден според препоръките на Стратегическия диалог, е в рамките на първите 100 дни да се подготви Визия за бъдещето на европейското земеделие. Тази визия трябва да осигури дългосрочна конкурентоспособност и устойчивост на европейското земеделие, да намали разхищаването на храна и да осигури достъп до най-новите технологии.
Визията за бъдещата селскостопанска политика на ЕС трябва да подкрепя най-нуждаещите се – малките фермери и селските райони, като намери баланс между инициативи, инвестиции и регулации.
Необходимо е да се осигури справедлив доход за фермерите и те да бъдат защитени в рамките на търговските политики.
Трябва да се разработи система за декарбонизация на земеделието и защита на биоразнообразието, като фермерите бъдат възнаградени за усилията си, както е препоръчано в Стратегическия диалог. За целта трябва да се създаде система за сравнение на показатели в целия ЕС или Въглеродна рамка, която да измерва напредъка.
Необходимо е да се създаде система за защита на доходите в земеделието.
Трябва да се разработят инструменти за управление на климатичните рискове, мениджмънт на риска и Стратегия за водите.
Необходимо е да се спре разпространението на дезинформация в селските райони.
Трябва да се минимизира зависимостта на ЕС от внос на основни храни и суровини за производството им.
Селскостопанската политика на ЕС трябва да бъде подготвена за бъдещото разширяване на ЕС и присъединяването на нови страни-членки.